לשיחת ייעוץ
ּ

ייעוץ עסקי – למי מתאים?

פעם חשבו שייעוץ עסקי בכלל ופיננסי בפרט מיועד לחברות ועסקים עם קשיים, היום כבר ידוע לכל שזה לא נכון! וזו רק קבוצה אחת שהייעוץ העסקי רלוונטי עבורה, בעולם העסקי ישנם מצבים שונים בהם עסקים נהנים ומרוויחים מייעוץ עסקי והכוונה פיננסית ייעודית.

 

אז למי בעצם מתאים ייעוץ עסקי ולמה?

ייעוץ עסקי בכלל וייעוץ פיננסי וניהולי לעסקים בפרט, מכיל בתוכו כל כך הרבה תחומים ורבדים שבעצם כמעט כל עסק יכול להפיק ממנו תועלת אדירה. כדי למקד את המגוון ניתן לחלק את תחומי הפעילות העיקריים של הייעוץ הפיננסי והניהולי לעסקים ל5 קטגוריות ראשיות

  1. עסקים חדשים – לקטגוריה זו משתייכים כל העסקים המתחילים פעילות חדשה.

כאן נמצא עסקים החדשים ממש, חלקם עוד בשלב הרעיון וחלקם בשלבי היישום הראשוני, המבקשים חוות דעת מקצועית לרעיון, הכוונה והדרכה לצעדיהם הראשונים, סיוע בהרכבת תכנית פעולה ועוד

קבוצה אחרת של העסקים חדשים הם אותם יזמים המעוניינים לרכוש עסק קיים או לבצע מיזוגים ורוצים שעיין מקצועית ובלתי תלויה תבחן את הנתונים וכדאיות העסקה

והאחרונים בקבוצה זו הם עסקים פעילים המבקשים להרחיב את פעילותם ורוצים תשובות מקצועיות ומהימנות לגבי טיב הפרוייקט וסיכויי הצלחתו, כמו גם דיוק או ליווי בביצוע המהלך

 

  1. עסקים צומחים – כאן ישתלבו כל העסקים הפעילים לפחות 3 שנים וצומחים באופן טבעי או מתכננים צמיחה יזומה, הבאה לידי ביטוי בהגדלת הייצור, המכירות, מדיניות התפעול או הצרכים הפיננסיים.

עסקים בצמיחה הם לרוב עסקים יציבים ומקצועיים בתחומם המעוניינים להמשיך ולהתרחב בתחום פעילותם הנוכחים ולטובת העניין זקוקים לגיוס אשראי, היערכות ארגונית, הטמעת תהליכים ועוד.

 

  1. עסקים מתייעלים – אלה עסקים איכותיים וטובים המבינים שאפשר להרוויח הרבה יותר (כסף ורוגע) ומעוניינים להוביל תהליך התייעלות ושינוי שבמרכזו העסק ותוצאותיו.

בעסקים אלה נמצא לרוב בעלי עסקים ומנהלים סופר מקצועיים בתחומם המבינים שאינם יכולים להיות מקצועיים בכל ובוחרים להכניס איש מקצוע שיוביל יחד איתם את השינוי אותו הם שואפים להוביל.

עסקים העוברים בהצלחה את ההתייעלות הניהולית והארגונית מדווחים על שיפור משמעותי בביצועים והתוצרים ובו בעת ירידה משמעותית בלחץ והמתחים.

 

  1. עסקים מתחדשים – בקבוצה זו נמצא בעיקר עסקים וארגונים גדולים השואפים לחדשנות ורענון תמידי במטרה לשמור על ההובלה העסקית והניהולית לצד שמירה על הערכים וה-DNA הפנים ארגוניים. ארגונים אלה שואפים להעניק לבעלי התפקידים והעובדים סביבה וכלים שישפרו את שביעות רצונם ומעורבותם וביצועיהם

 

  1. עסקים בקשיים – אלה כל אותם עסקים החווים קשיים כספיים, ניהוליים ואחרים המונעים מהעסק לתפקד נכון ולהרוויח. קשיים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות, בהן בחריגות תכופות בחשבונות הבנק ומחסור בכסף נזיל לתשלום משכורות, ספקים ורשויות, סחרור כספים המתורגם בקושי בגיוס אשראי, עבודה עם הבנקים וכיסוי חובות, שינויים ארגוניים אליהם העסק לא נערך כראוי ועוד’. עסקים אלה זקוקים למענה מיידי ומדוייק על מנת “להציל” את העסק ולהחזיר אותו לפעילות סדירה, רווחית ורגועה.

 

במשך 15 שנה זכיתי להעניק ייעוץ וליווי עסקי למאות (אולי אלפי?) עסקים, לאורך השנים התחדדה אצלי ההבנה שהייעוץ העסקי בכלל והייעוץ הפיננסי והניהולי בפרט מתאים, נכון ואף חיוני לעסקים בכל הקטגוריות, החדשים, הצומחים, המתייעלים, המתחדשים וגם לעסקים הנמצאים כרגע בקשיים ולא מבינים אם ואיך ניתן להתמודד עם המצב.

בכל אחד מהמצבים העסק זקוק למשהו אחר, בכל אחת מהסיטואציות יש צורך במענה אחר, בכל אחד מהשלבים העבודה היא שונה, אבל מניסיון אישי ייעוץ מקצועי ותהליך מותאם יכולים לשפר עשרות מונים את תוצאות העסק, יעילותו ורווחיותו.

 

ההבנה שיש ביכולתי לעזור, לכוון ולקדם כל כך הרבה עסקים דחפה אותי לפתח מוצרים ושירותים יעודיים לעסקים בקטגוריות השונות, במטרה שכל עסק יקבל את המענה המדוייק והמקצועי ביותר, ולשמחתי זה עובד מצויין, כבר שנים!!

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ