לשיחת ייעוץ
ּ

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

קבלת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים בצורה המקצועית ביותר תתאפשר בעזרתה של יעל בר-לב – ייעוץ פיננסי וניהולי. יעל הנה יועצת ומלווה עסקים מזה תקופה ארוכה. בין הכשרותיה ניתן למצוא MBA במנהל עסקים וייעוץ אירגוני ו-BA בכלכלה ומימון, זאת בנוסף להיותה מגשרת מוסמכת מטעם המרכז הישראלי לאימון וגישור לצד מגוון קורסים מקצועיים. יעל מקפידה על התאמה של הייעוץ ותכנית העבודה לצרכים המדויקים של העסק שלכם ולרצונות ולמטרות שלכם.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים בכל שלב של חיי העסק

גם העסקים הגדולים ביותר התחילו את דרכם בתור עסקים קטנים. את הדרך עשו בעזרתו של ייעוץ עסקי לעסקים קטנים אשר סייע להם לגדול ולצמוח לחברות הענק שהן כיום. הייעוץ העסקי כולל בתוכו תחומים רבים ומגוונים שיכולים להביא לשיפור משמעותי בתוצאותיו של העסק וברווחים שלו.

  • בתחילת הדרך – ייעוץ עסקי הכרחי בשעה שאתם פותחים עסק. הוא יאפשר את יצירתה של התכנית העסקית המקצועית והמדויקת ביותר שתוביל למקורות מימון איכותיים לעסק וליישום יעיל ומוצלח של תכניות העבודה המוצעות.
  • במשברים כלכליים – עסקים רבים עלולים להיתקל באתגרים פיננסיים שונים. בשלב זה הפעולה החשובה ביותר בה תוכלו לנקוט לשם הצלחתו של העסק שלכם תהיה פניה אל ייעוץ עסקי אשר יסייע במציאת ההתנהלות הפיננסית המתאימה ביותר לבית העסק שלכם.
  • קושי בתפעול פנים ארגוני – בשלב זה מומלץ לבצע בחינה מעמיקה של הדרך בה העסק שלכם מתנהל. כך יהיה ניתן לבצע חלוקת עבודה יעילה בין העובדים והאצלת סמכויות ותחומי אחריות לאנשים המתאימים לתפקיד זה.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים – הייעוץ שעושה את כל ההבדל

בשעה שאתם מגלים כי העסק שלכם סובל מקשיים כאלו ואחרים, יהיה עליכם לא להסס ולפנות באופן מיידי אל יעל בר-לב – ייעוץ פיננסי וניהולי. כך תוכלו להבטיח שהעסק שלכם יקבל את הסיוע לו הוא זקוק לשם הצלחה, צמיחה, גדילה והתפתחות כלכלית. צרו קשר עוד היום וקבלו את המענה המקצועי לו אתם ראויים והעסק שלכם זקוק!

יעל בר-לב – ייעוץ פיננסי וניהולי, מספקת ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים שבעזרתה יוכלו ללא ספק להביא את העסק לצמיחה ופריחה כלכלית. בעזרת הייעוץ המקצועי והמנוסה של יעל, ניתן יהיה למצוא את נקודות החוזקה ונקודות התורפה של העסק שלכם ולהתאים להן את תכנית העבודה ודרכי ההתמודדות המתאימות ביותר, כך שיענו על הצרכים, המטרות והדרישות של העסק שלכם.

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים 

על חשיבותו של ייעוץ לעסקים קטנים

ניתן לראות כי הצלחתם של עסקים רבים תלויה בגורם שאולי לא לקחתם בחשבון עד כה– ייעוץ לעסקים קטנים. הייעוץ יהיה זה אשר יסייע באיתור כשלים ואתגרים איתם העסק מתמודד, לצד נקודות התורפה והחוזקה של העסק שלכם ולאחר מכן יתאים בעבורכם את הפתרונות הנכונים והיעילים ביותר בכל תחום.

  • עולם העסקים הדנאמי עשוי להציב קשיים ואתגרים רבים בדרכו של עסק קטן. על מנת להצליח לשרוד לא רק את פתיחת העסק אלא גם את התפתחותו ולקבל החלטות נכונות שיאפשרו לעסק לצמוח, יהיה עליכם לבקש את שירותיו של יועץ עסקי מנוסה.
  • בשעה שהעסק שלכם מתמודד עם קשיים כלכליים, חשוב לחפש את הייעוץ המתאים באותו הרגע!. אין סיבה להמתין ולהמשיך לשקוע בזמן שניתן לעשות מעשה ולקבל את הייעוץ הנכון שיוכל להוציא אתכם מהבור הכלכלי אליו נקלעתם.
  • חלק בלתי נפרד מכל עסק הוא בחינה מתמדת של ההתנהלות הפנימית שלו. כך למעשה ניתן להיות עם אצבע על הדופק ולוודא כי כל התהליכים בחברה מתבצעים בצורה הנכונה והיעילה ביותר. ייעוץ לעסקים קטנים יסייע בביצוע משימה זו בהצלחה ואף יתרום במציאת הפתרונות למצבים בהם התהליכים פחות מוצלחים או מתעכבים מסיבה כזו או אחרת.

 

ייעוץ לעסקים קטנים – מתן עצות, כלים וליווי לבית עסק שלכם

אין סיבה לחשוש, כל אחד מאיתנו יהיה זקוק בשלב כזה או אחר לייעוץ עסקי מקצועי. מעצם קבלתו נוכל להבטיח כי העסק שלנו יתמודד בהצלחה עם האתגרים והקשיים אשר המציאות מציבה בפניו. יעל בר-לב תשמח לעמוד לשירותכם ולספק את העצות, הכלים והליווי הצמוד לעסק שלכם, אשר יבטיחו כי מעתה והלאה תוכלו להתמודד בצורה יעילה ומוצלחת עם כל קושי שיופיע בדרך.

העסק שלכם הוא ההשקעה הגדולה ביותר שעבדתם עליה לאורך שנות חייכם הבוגרים. אתם עומלים החל משלבי ההקמה והתכנון, דרך חיפוש המשקיעים ועד לתפעול השוטף של העסק ביצירת שירות מושלם ומוצר עדכני וחדשני ללקוחות שלכם. אבל מה קורה אם אתם לא מצליחים להביא לנסיקה בעסק, ומוצאים את עצמכם מתמודדים עם אתגרים כלכליים משמעותיים לאורך שנות תפעול רבות? במצב כזה גם אתם, כמו עסקים רבים אחרים, יכולים וצריכים לפנות לשירותי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, בעזרתה של היועצת הארגונית המקצועית יעל בר-לב. יועצת זו אשר מלווה את העסקים הקטנים כל הדרך עד ליצירת עושר ורווחה עסקית.

עם ההחלטה הראשונית לפנות לעזרתם של שירותי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים, אתם בוחרים לקחת את מצב הכלכלי של העסק שלכם בידיים וליצור עתיד ורוד יותר. לכן, ההחלטה לפנות לעזרתו של יועץ עסקי לעסקים מחייבת אתכם להכיר קודם כל את התהליך, ולהיות מוכנים להשקיע משאבים רבים על מנת להביא את העסק שלכם להצלחה הרצויה. במהלך הפגישות עם היועץ, אתם תבנו יחד את סל הצרכים של העסק, ותרכשו כלי התמודדות עם אתגרים ברמת היום יום.

השלב הראשון בכל תהליך ייעוץ עסקי המיועד לעסקים קטנים הוא מיפוי של כל דרגות העבודה השונות בעסק, מערכות היחסים עם הלקוחות השונים, הסדרי התשלומים, ההוצאות וההכנסות. כל זאת על מנת לבצע הערכה מדויקת של צרכי העסק, ולהבין מה הן נקודות החולשה והחוזקות בעסק.

לאחר מכן, תתחילו להעביר את הממצאים לשטח, ולשם כך תאלצו לבצע שינויים מתבקשים בהסדרי העבודה שלכם. למשל על ידי צמצום ההוצאות הקשורות לפס הייצור, או על ידי ניהול לקוחות ממוקד מטרה אשר יכול לשפר פלאים את הסדרי ההכנסות בעסק שלכם.

השלב הבא הוא להתמקד גם בייעוץ פיננסי וניהולי שיעניק לכם היכרות עם מצב האשראי בעסק שלכם, ניהול חשבונות הבנק ובחינת כדאיות של פרויקטים ומהלכים עסקיים לעתיד. כך תוכלו להפוך את העסק שלכם ליחידה כלכלית מתפקדת ברמה גבוהה אשר מניבה לכם רווחים לאורך כל ימות השנה.

בכל פעם שאתם פונים לעזרתו של יועץ עסקי כמו יעל בר-לב, אתם רוצים לקבל קודם כל ייעוץ אישי. התאמה של תוכנית עבודה לחברה שלכם היא תנאי בסיס, שיכול לשנות פלאים את הצלחת התהליך כולו מבחינתכם.

מרבית המשק הישראלי כיום מתבסס על פעילותם של עסקים קטנים ובינוניים אשר מעוניינים לסגור את החודש גם אם המצב הכלכלי דוחק. לעסקים קטנים עומד אתגר גדול הרבה יותר מאשר כל חברה גדולה ומוכרת, דווקא בגלל שהם לא יכולים להסתמך על עזרתם של גופים פיננסים מרובי יכולת. בדיוק מסיבה זו אנו רואים כלום במשק הישראלי כמויות גדולות של בעלי חנויות עסקים אשר פונים לעזרה מקצועית ומבקשים ייעוץ לעסקים קטנים, על מנת לחשב מסלול מחדש וליצור על יסודות העסק הקיים עסק רווחי יותר ומוצלח יותר. יעל בר-לב היא יועצת פיננסית מקצועית אשר מלווה עסקים קטנים בתהליך ייעוץ לעסקים קטנים, כל הדרך להצלחה הכלכלית.

אם החלטתם שאתם רוצים לפנות לתהליך ייעוץ לעסקים קטנים, נציין את ארבעת הדברים החשובים ביותר לגבי התהליך:

  1. התאמה לגודל החברה – כדי לעבור תהליך ייעוץ לעסקים בצורה מקצועית ומוצלחת, עליכם לבצע אותו בהתאם לגודל החברה שלכם. כמעט בלתי אפשרי ליצור תוכנית עבודה לעסק קטן, על בסיס תוכניות עבודה שמתאימות לחברות ענקיות במשק, ולכן חשוב להתאים אישית את תוכנית העבודה שלכם.
  2. ניהול פיננסי – לעיתים רבות, דווקא בעלי עסקים קטנים נדרשים לתהליך פיננסי ארוך יותר. למשל, על ידי ביצוע בירור עומק בנוגע לכלל החובות של העסק, מסגרות האשראי והחסכונות אשר יכולים לשמש את העסק לטובת השקעות בפרויקטים עתידיים.
  3. הגדרת מטרות לעתיד – כדי להצליח להגיע למצב שיא ההצלחה, עליכם להגדיר את המטרה הכלכלית האידיאלית. ולכן חשוב לבנות תוכנית עבודה מסודרת שממנה אתם תצאו לתהליך הייעול, אך גם תאפשר לכם לראות את העתיד בצורה חיובית ואפשרית.
  4. יצירת יעדי עבודה ריאליים – כל תכנית עבודה מקצועית חייבת להחזיק ביעדי עבודה ראליים. זאת על מנת לאפשר לכם לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. אחרת, בתוך בליל המשימות והאתגרים היומיומיים אתם עשויים לשכוח מהתוכנית המופלאה ולוותר על החלום כבר בשלבים הראשוניים שלו.

כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת להפוך את העסק המשפחתי שלכם לחברה גדולה ומצליחה הוא בעיקר לחלום. אבל אם אתם רוצים להוציא את החלום הזה לפועל אתם צריכים לעשות צעדים קונקרטיים ולשנות את המציאות בפועל. לשם כך ראוי ואפילו חשוב להתחיל בתהליך ייעוץ לעסקים.

העסקים הקטנים בישראל מתמודדים באופן קבוע עם אתגרים רבים מאוד במישורים רבים מאוד, ועדיין נאלצים לעמוד על הרגליים האחוריות שלהם. וזאת, על מנת לשמור על תפוקות מעולות לאורך זמן. יחד עם זאת, בעלי עסקים קטנים רבים מתמודדים עם תופעות של שחיקה וחוסר שביעות רצון, אשר מובילות בסופו של יום גם לפגיעה בתפקוד האישי והעסקי. במקרים כאלה פונים בעלי העסקים, לעזרתם של יועצים מקצועיים ובוחרים לעבור תהליך אימון עסקי לעסקים קטנים. התהליך עשוי להוביל לשינוי תפיסה משמעותי וגם לשינויים יום יומיים בפעולות בעל העסק. יעל בר-לב היא יועצת מקצועית, אשר מעבירה תהליכי ייעוץ עסקי למגוון עסקים ומסייעת להם להגיע למצב ההצלחה האופטימלי.

טרנד האימון האישי שנכנס לחיינו בשנים האחרונות חולש על כל תחומי החיים ולכן הופך לפופולרי גם בעולם העסקי. היתרון הגדול ביותר שעומד לזכות תהליך אימון עסקי לעסקים קטנים, הוא האפשרות לבחור בפעולות קונקרטיות בשטח על פני תהליך מופשט יותר. אם אתם בוחרים לפנות לייעוץ עסקי, אתם בוחרים להתחיל בעבודה סיזיפית ואסרטיבית שיכולה לשנות לאט אך בעקביות את כל תפיסת העולם העסקית שלכם. תהליך כזה הוא תהליך בו אתם מבצעים פעולות בשטח ויכולים לשנות כבר לאורך הדרך חלק מההחלטות שלכם על מנת להביא להצלחה המיוחלת. למשל, אם אתם מעוניינים להרחיב את מעגל הלקוחות שלכם, תהליך האימון העסקי לעסקים קטנים יחשוף בפניכם את האסטרטגיות והטקטיקות הטובות ביותר לעסק שלכם, שיכולות להגדיל את מספר הלקוחות. כל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לעבור ייעוץ עסקי לעסקים, הוא לבחור בשינוי. זו היא החלטה מודעת שמחייבת אתכם לתהליך ורק ממנה אתם יכולים להתקדם לשלבים של שינוי.

הבחירה לשנות היא לאו דווקא בחירה מתוך מגוון רחב של אפשרויות. במקרים רבים פונים בעלי העסקים לעזרתם של יועצים – ומתחילים בתהליך ייעוץ עסקי מתוך מצבים של חוסר ברירה. כאשר המינוס בבנק חוגג ואין לכם את האפשרות לקבל מימון, אם אתם מרגישים שהעסק תקוע ואין לכם לאן להתקדם. מתוך הנקודה הזו יכול לצמוח שינוי עצום בעסק, אם רק תבחרו ליישם את עקרונות הייעוץ על העסק שלכם ולקחת אחריות על המצב.

המטרה המוצהרת של עסקים קטנים היא קודם כל להוות מקור פרנסה לבני המשפחה המצומצמת שמסתמכים על העסק. בהתאם, אחד הדברים החשובים ביותר שמנהלים בעסקים קטנים נדרשים לעשות, הוא ליצור תוכנית עבודה מסודרת; תוכנית שיכולה לשנות בצורה משמעותית את העסק. הדרך הטובה ביותר ליצירת תוכנית עבודה, היא על ידי כתיבת תוכנית עסקית לעסקים קטנים אשר מתייחסת לכל הפרמטרים המיוחדים של העסק. תוכנית זו עדיין שומרת על כל הכללים החשובים ביותר ברמה המקצועית – באמצעותה אתם שומרים על האופי של העסק, אך נותנים גם מטרה אישית אשר מחדדת את הפעילות העסקית. יעל בר-לב היא יועצת עסקית המלווה אתכם לאורך כתיבת התוכנית העסקית לעסקים והוצאתה לפועל בהצלחה.

כמו בכל עסק כרגיל, גם בעת בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים אתם רוצים קודם כל לשים לב לאספקטים המקצועיים. ראשית, חשוב להתייחס למקורות המימון של העסק, לתהליכי השקעה בעסק ואפילו ליצירת תוכנית מסודרת להחזרת ההשקעה. כמו כן, עליכם להתמקד בחלוקת האחריות והתפקידים בין המנהלים השונים בחברה. זאת, על מנת ליצור יחסי עבודה מוגדרים בין בני המשפחה. יחד עם זאת, כאשר אתם כותבים תוכנית עסקית המיועדת לעסקים קטנים או משפחתיים, עליכם להבהיר מהי המטרה שלשמה בחרתם להקים את העסק. על כן, מומלץ לבחור במטרה שהיא ריאלית אך גם בעלת סנטימנט רגשי. מטרה כזו יכולה להניע את כל המעורבים בעסק לעבודה מאומצת יותר, שבסופו של יום תניב לכם תוצאות רווחיות יותר. בעסק קטן חשוב להגדיר גם מה הם יעדי הרווחים אותם אתם רוצים להשיג ולבצע חלוקה ברורה באחוזים של רווחי החברה לשותפים השונים. רק כך תוכלו לצאת לדרך בהקמת עסק קטן, כאשר ברורים לכם המטרה, הדרך והאמצעים להשגתה.

עסק קטן הוא עסק שבדרך כלל מתחיל מרעיון אישי או קבוצתי. את הרעיון הזה אתם רוצים לשמור ולשמר לאורך זמן, לכן חשוב להגן עליו ולעגן אותו כחלק יסודי ומהותי מתוכנית העבודה הראשונית שלכם. הגדרה ברורה של תוכנית עסקית לעסקים דומה בעיקרה לחוזה מחייב שכל השותפים והעובדים מעוניינים לפעול על פיו. וזאת, על מנת להביא את החברה ליעדים ולמטרות הסופיות אשר לשמה היא הוקמה. תוכנית עסקית מוצלחת היא תוכנית שבסופו של יום תביא את החברה שלכם למצב שיא ההצלחה שלה.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ