לשיחת ייעוץ
ּ

מה עכשיו?!

החגים ממש מעבר לפינה וזה הזמן לחשוב על היום שאחרי…

אחת מתופעות החג, בנוסף לתוספת במשקל, הוא צמצום ימי העבודה והתפוקה בתקופת החגים. צמצומים אלה משפיעים באופן ישיר ומיידי על ההכנסות בחודשים העוקבים, על כמות הכספים הפנויים ועל היתרות בחשבונות הבנק של העסק בתקופה שאחרי החגים.

 

כמו בכל דבר, גם בעסקים, ידע זה כוח! ובעסקים ידע זה לא רק כוח אלא גם כסף.

לכן… אם נהיה מודעים לתופעה נוכל לתכנן מראש את התזרים ולשלוט בהוצאות. אמנם לא בכל הוצאות העסק יש לנו שליטה מיידית ויש לנו בעסק הוצאות קבועות שקשה יותר להשפיע עליהן כמו שכירות, הלוואות, משכורות וכו’ אך לצידן יש לא מעט הוצאות הניתנות לתמרון כדי לשמור על חשבון בנק מאוזן ולהימנע מחריגות בחשבונות השונים, קשיים בתזרים המזומנים ולצידם לחץ רב ומיותר.

 

כל עסק הוא עולם ומלואו לכן על כל עסק להתאים את התזרים ואת תכנית ההיערכות לאופיו הייחודי ולתנאים בהם הוא עובד. חשוב לשים לב לשוטף לפיו העסק עובד, מתי צפויים להתקבל הכספים מה”חגים” ומתי צפוי העסק להיכנס למצב של לחץ תזרימי ומחסור בכספים זמינים.

במידה וגם אחרי התכנון וההיערכות אתם מזהים פערים בתזרים ורואים שלפי הדוחותחסר לעסק כסף לכסות את כל ההוצאות הצפויות, פנו מראש ובצורה מסודרת לבנק במטרה למצאו פתרון לפני החריגה ולא תוך כדי הלחץ של ימי החג.

הסבירו את השלבים שעברתם עד כה, הבדיקות, התאמת התזרים והערכות הצפי בעקבות החגים. הציגו בפני הבנק תמונת מצב ברורה.פרטו את הסכום החסר והמועד בו להערכתם לצמצמו את הפער. היו ראליים וזהירים עם ההערכות על מנת שתוכלו לעמוד בהן.

ימי החגים הם ימים “קצרים” ו”לחוצים” יותר, גופים רבים עובדים ומתנהלים אחרת מאשר “בימי שגרה” לכן דווקא בתקופות כאלה, היערכות מראש מבטיחה טיפול ופתרון מתאים ואיכותי יותר לצרכי העסק

ושיהיו לכולנו חגים שמחים ורגועים במיוחד

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ